7 grudnia 2015 Okulary zerówki
Zerówki jako okulary ochronne

Obecnie zerówki można określać jako modny gadżet i dodatek do ubioru. Poza tym stosuje się je jako ochrona przed monitorami i wyświetlaczami, przez nałożenie specjalnej antyrefleksyjnej powłoki. Takie okulary polecane są wszystkim osobom, które pracują przy komputerze przez kilka godzin. Nie są to jednak okulary korekcyjne, dlatego na dofinansowanie pracodawcy nie można liczyć. Jeśli chcemy takie okulary kupić to będzie najlepiej udać się do profesjonalnego salonu optycznego po pomoc. Modele, które oferowane są w sklepach internetowych czy na klasycznych bazarach może wyglądają ciekawie, ale tak naprawdę mogą być niebezpieczne dla oczu.

Dobrze będzie, jeśli na zerówkach pojawi się powłoka antyrefleksyjna, która będzie gwarantowała dodatkową ochronę dla oczu. Podczas długiej pracy przy komputerze oczy będą się męczyły, możemy czuć suchość pod powiekami, pojawią się bóle głowy. Dlatego okulary są świetnym rozwiązaniem, gdyż będą stanowić pewną ochronę dla naszych oczu. Optycy mówią o tym, że takie okulary cieszą się obecnie coraz większym zainteresowaniem, szczególnie pośród tych ludzi, którzy dużo czasu spędzają przy monitorach i urządzeniach elektronicznych. Długie spędzanie czasu przed różnymi monitorami może mocno nadwyrężać nasz wzrok w związku z tym będziemy mieli istotne problemy z oczami. W pewnych sytuacjach, gdy pracuje się przy komputerze kilka godzin dziennie będzie można potraktować takie okulary jako ochronny produkt dla pracowników.

W tych okularach można wydajniej pracować, ponieważ nasze oczy nie będą przemęczone. Jako, że nie są to okulary korekcyjne to tak jak już wspominaliśmy nie ma tutaj uzasadnienia dla tego, by pracodawca dofinansowywał takie okulary. W czasie pracy przy komputerze, która będzie ciągnęła się przez wiele godzin ważne są także ćwiczenia wzroku. Podstawowa sprawa to regularne mruganie. Stosować można także zasadę 20 na 20. Po dwudziestu minutach pracy przy komputerze następnie przez 20 sekund patrzymy w dal ponieważ w ten sposób nasze oczy będą mogły odpocząć.

Zobacz również
Okulary zerówki

Jeszcze nie tak dawno podchodzono do nich z pewną ostrożnością, dziś jednak uważa się, że istnieje coraz więcej argumentów przemawiających za ich posiadaniem. Okulary zerówki, bo...

Zerówki z antyrefleksem promowane są jako rozwiązania idealne z perspektywy tych osób, które nie mają wady wzroku, ponieważ jednak pracują przed komputerem, przywiązują dużą wagę do...