2 grudnia 2015 Okulary zerówki
Przegląd zalet zerówek z powłoką antyrefleksyjną

Zerówki z antyrefleksem promowane są jako rozwiązania idealne z perspektywy tych osób, które nie mają wady wzroku, ponieważ jednak pracują przed komputerem, przywiązują dużą wagę do jakości widzenia zwłaszcza w kontekście negatywnych skutków działania ekranu komputera na oczy. Szkła tego rodzaju charakteryzują się tym, że nanosi się na nie powłoki różnego rodzaju. Najważniejszą wydaje się w tym kontekście antyrefleks, nie można bowiem nie zgodzić się z tym, że odbijanie światła w soczewkach jest męczące dla każdego, kto nosi okulary. Refleksy nie tylko ograniczają czystość widzenia, ale również drażnią oczy jednocześnie rozpraszając naszą uwagę.

Soczewki okularowe wyposażone w powłoki antyrefleksyjne powalają na ograniczenie tego zjawiska, warto przy tym wspomnieć, że posiadają także szereg innych zalet. Na pierwszy plan wysuwa się to, że pozwalają na uzyskanie lepszego kontrastu widzenia, warto jednak wspomnieć i o tym, że zapewniając większą przejrzystość soczewek gwarantują, że będą one bardziej klarowne, a tym samym również niemal całkiem niewidoczne. Warto wspomnieć i o tym, że jednym z elementów powłoki antyrefleksyjnej jest warstwa hydrofobowa, dla której typowe jest to, że poprawia nie tylko odporność soczewek na zaparowanie, ale i na zwilżenie wodą. Co więcej, powłoka antyrefleksyjna nadaje soczewkom subtelną kolorystykę, a tym samym sprawia, że sprawiają one wrażenie zdecydowanie bardziej estetycznych.

Zmniejsza też uczucie zmęczenia pojawiające się nie tylko podczas pracy komputerem, ale również w czasie wykonywania czynności tak przyjemnych, jak oglądanie telewizji. Nie można zapomnieć i o tym, że jej stosowanie zwiększa bezpieczeństwo prowadzenia samochodu zwłaszcza, gdy prowadzimy go w nocy lub podczas opadu deszczu. Niestety, chcąc zainwestować w zerówki z powłoką antyrefleksyjną musimy liczyć się z tym, że nie mamy szans na refundację od pracodawcy kosztów ich zakupu, ta bowiem dotyczy jedynie okularów korekcyjnych, a więc takich, które są związane z wadą wzroku, z którą zmaga się pracownik.

Zobacz również
Okulary zerówki

Obecnie zerówki można określać jako modny gadżet i dodatek do ubioru. Poza tym stosuje się je jako ochrona przed monitorami i wyświetlaczami, przez nałożenie specjalnej antyrefleksyjnej...

Jeszcze nie tak dawno podchodzono do nich z pewną ostrożnością, dziś jednak uważa się, że istnieje coraz więcej argumentów przemawiających za ich posiadaniem. Okulary zerówki, bo...