27 lipca 2022 Okulary progresywne
9 porad jak radzić sobie z sezonem alergii na oczy

Sezon na alergie oczu

Wiosna jest już w drodze. Wkrótce słońce będzie świecić, kwiaty zakwitną, a sezon na alergie będzie nad nami. Jeśli masz alergię, twoje oczy są często dotknięte wysoką liczbą pyłków wraz z innymi alergenami unoszącymi się w świeżym wiosennym powietrzu. Pyłki drzew w kwietniu i maju, pyłki traw w czerwcu i lipcu, zarodniki pleśni i pyłki chwastów w lipcu i sierpniu to aż pięć miesięcy alergenów drażniących oczy, co prowadzi do zaczerwienienia, swędzenia, łzawienia oczu, bólu głowy i czasem zmęczenia.

Oto kilka praktycznych wskazówek, jak utrzymać oczy szczęśliwe wraz ze zmianą pór roku.

To tylko kilka kroków, które możesz podjąć, aby zapewnić swoim oczom większy komfort. Pamiętaj, aby szukać pomocy medycznej u okulisty, jeśli objawy utrzymują się lub pogarszają. Czasami leki na alergię lub leki przeciwhistaminowe mogą być niezbędne do uzyskania ulgi.

 1. Unikaj pocierania oczu, ponieważ nasila to objawy.
 2. Jednym z głównych alergenów sezonowych, które najbardziej przeszkadzają oczom są pyłki. Pozostań w domu, gdy liczba pyłków jest wysoka, zwłaszcza w połowie rano i wczesnym wieczorem.
 3. Noś okulary przeciwsłoneczne na zewnątrz, aby chronić oczy nie tylko przed promieniami UV, ale także przed alergenami unoszącymi się w powietrzu.
 4. Sprawdzaj i czyść filtry klimatyzacji.
 5. Używaj nawilżacza lub ustawiaj w środku miski ze świeżą wodą, gdy używasz klimatyzacji, aby pomóc w nawilżeniu powietrza i zapewnić, że Twoje oczy nie wyschną.
 6. Weź prysznic lub kąpiel, aby pomóc utrzymać nawilżenie skóry i oczu oraz zwiększyć odporność na alergeny.
 7. Zabezpiecz swój dom przed alergią:
  • używaj pokrowców chroniących przed roztoczami na pościel i poduszki
  • czyścić powierzchnie wilgotnym narzędziem, zamiast odkurzać lub zamiatać na sucho
  • usuń/zabij pleśń w swoim domu
  • trzymaj zwierzęta domowe na zewnątrz, jeśli masz alergie na zwierzęta.
 8. Usuń soczewki kontaktowe, gdy tylko pojawią się jakiekolwiek objawy.
 9. Używaj sztucznych łez , aby utrzymać wilgotność oczu.

Zobacz również
Okulary progresywne

Wakacyjne urazy oczu, których należy unikaćJako że nadchodzi sezon na dekorowanie sal, upewnij się, że nie jesteś jedną z wielu osób, które trafiają do kliniki pilnej opieki z powodu urazu...

Dlaczego twoja powieka drga?Być może doświadczyłeś tego już wcześniej. Znikąd, twoja powieka zaczyna drgać w sposób niekontrolowany. Chociaż może to być przyczyną pogorszenia, drgawki...

Soczewki kontaktowe dla nastolatkówWielu nastolatków noszących okulary chętnie wypróbowuje soczewki kontaktowe ze względu na wygodę, modę lub po prostu inną opcję korekcji wzroku. Dla...